Ellerin dert görmesin Sina Hanım

Tarih: 07 Ocak 2009

Star TV’de dün Petek Dinçöz’ün sunduğu programa konuk edilen elleriyle şifa dağıttığı iddia edilen şifacı Sina hanımın psikolog Alanur hanımı tokatlaması hakkında bir yazıdır.

Bir psikolog, eğer gerçekten psikolog ise karşındaki insanın algılamasına, anlamasına dikkat eder o şekilde konuşur. Alanur hanım gerçek bir psikolog olsaydı yapması gereken şey karşındaki insanı sakin bir şekilde, düşündürücü sorularla, ikna edici sözlerle ikna etmeye çalışmak olurdu. Vır vır vır vır devamlı konuşmak bir psikologa yakışmaz.
Tokadı yedikten sonra “bu buraya şov için gelmiş” dedi. Esas o şifacı kadını programa getirenlerin amacı şovdu. Kadına düzen kurmuşlardı her şeyiyle belliydi.

Alanur hanım kendisini kaybetmiş, adeta transa geçmişti: Stüdyoya kobay gibi getirilen teşhir edilen şifacı kadını aşağılayıp duruyordu. Kadıncağız Alanur hanıma “kadınca saygılı davranalım” diyerek ricada bulundu ama Alanur hanım bir kere trans haline geçmişti. Susmak bilmiyordu. Vır vır vır vır vır!!!

Nihayet kadıncağız aşağılamalara, kendisinin kobay gibi kullanılarak “sahtekâr aşağılık şarlatan örneği” diye teşhir edilmesine daha fazla dayanamadı. Elinin tersiyle Alanur’un yüzüne çaaaat diye bir tokat aşketti.

Zaten kadının programda bulunuş amacı oydu: Elleriyle şifa verdiğini göstermekti. Herkesin aklı fikri Sina hanımın ellerindeydi. O el sonunda Alanur’un yüzüne çaaatt diya çarptı. Alanur hanım cerayan çarpmışa döndü. Böylece hepimiz Sina hanımın ellerinin ne güzel işe yaradığına gerçekten şahit olduk.

Cinlerin varlığı, cinlenmiş hastalarının tedavileri, bütün bunlar Kuran-ı Kerim’de, islam dininde ve peygamberler tarihinde vardır. Kesin gerçeklerdir. Hz. İsa (A.S.) bu konularla hıristiyanlık ve islam dininde saygı ve sevgi ile anılır. İslam dininde cinlerle ve şifacılıkla ilgili 1400 yıldır pek çok çalışmalar yapılmıştır. Peygamber efendimizin hadisleri vardır. Daha pek çok saygıdeğer İslami kaynaklarda önemli bilgiler vardır.

Alanur hanım islamda bunlar yoktur cinler yoktur şu yoktur bu yoktur diyerek kendi cahilliğini ve inançsızlığını sergiledi. Şarlatanların varlığını kullanarak “şarlatanlık” vasfını öyle bir genelledi ki o genellemenin içine islamı da soktu İsa peygamberi de soktu Kuran-ı Kerimi de soktu.
Tabi böylece okkalı bir tokadı da hak etti. Hem de bir şifacının elinden.

Sina Hanım şarlatan mı değil mi orasını bilemem, bu konuda önemi de yok. Ama Alanur hanımın bütün bunları genelleyerek, adeta fırsattan istifade ederek islam dinine peygamberler tarihine kitabımız Kuran-ı Kerime çok büyük hakarette bulunması, onların içerdiği hakikatlere şarlatanlık demesi kanunlarımız açısından da suç olması gerekir.

Cincilik büyücülük şifacılık yapan şarlatanlar ispat edilmelidir, onlar şarlatanlıkla suçlanmalıdır ama sadece o kişiler suçlanmalıdır. Herkes ne dediğine dikkat etmeli. Şarlatanlık aşağılaması çok geniş kapsamlı kullanılmamalı, yoksa işin içine Kuran hakikatleri de giriyor İsa peygamber de giriyor.

Bir de çakma islam âlimi var: Muhammed Nur Doğan
Psikolog Alanur hanımı sahte fetvalarıyla bu adam dolduruşa getirdi.
Çakma âlimin gerçek mesleği üniversitede Eski Türk Edebiyatı dalında öğretmenliktir. Yazdığı kitapları öğrencilerine zorla satın aldırır. Kitapları çok da pahalıdır. Bazen öğretmenlik vazifesini hiçe sayar derslere girmez televizyon kanallarının seviyesiz programlarında islam konusunda ahkâm keser.
Hem öğrencilerine cebren ve hile ile sattığı kitaplardan, hem üniversiteden aldığı hak etmediği profesörlük maaşından, hem televizyon kanallarında Allahın dinini tahrif etme gayretleriyle para kazanıyor.
Kendisini Zekeriya hoca gibi ılımlı islam magazini ile şöhret olma sevdasına kaptırmıştır.
Bu çakma islam alimininin safsataları televizyon kanallarından Türk halkına empoze edilmeye çalışılıyor.

Dua:
Ya rabbi şu çakma islam âlimini gerçek islam âlimi et. Sina hanımı en hakiki manada şifacı et. Alanur hanıma hidayet et. Âmin.

Açıklamalar:
1- Okuduğunuz yazı hakkında sorunuzu veya yorumunuzu aşağıya yazabilirsiniz.
2- Yazılarımı RSS ile takip edebilirsiniz.
3- Tüm yazılarım kendi tecrübelerimin ve araştırmalarımın eseridir.

Soru ve Yorum yazma bir süre için kaldırıldı.